W dniach 20-25 kwietnia 2010 w Operze na Zamku odbył się III Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy 2010".

Fotogaleria

W konkursie wzięło udział 19 uczestników zgłoszonych do konkursu przez Dyrektorów Szkół Baletowych w Polsce, 1 uczestniczka z Kijowa i 1 partner niepunktowany: 

 

Nr

Imię i nazwisko kandydata Szkoła
1.
AGATA KAŹMIEROWSKA
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu
2.      
MAGDALENA KURILEC
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
3.      
JAKUB GUT
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
4.
AGNIESZKA ZALAS
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
5.
AGATA SŁOWIŃSKA
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu
6.
ANNA SOBCZAK
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu
7.
PATRYK WALCZAK
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
8.
DOMINIK SENATOR
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi
9.
MARTYNA WÓJCIK
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
10.
ALEKSANDRA BRYL
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu
11.
KAROL PLUSZCZEWICZ
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu
12.
MONIKA NIEDŹWIECKA
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu
13.
PAULINA CISŁOWSKA
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku
14.
GRZEGORZ MOŁONIEWICZ
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku
15.
MATEUSZ KUBIAK
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi
16.
PAULINA JURKOWSKA
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku
17.
KORNELIA LECH
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu
18.
MICHAŁ WRÓBEL
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu
19.
DARIA OLEFIRENKO
Szkoła Baletowa w Kijowie
20.
WERONIKA STROIŃSKA
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu

 

Kandydatów do nagrody Fundacji Balet oceniało Jury w składzie:

 

Przewodnicząca Jury –  Ewa Głowacka – Primabalerina Teatru Wielkiego – Opery Narodowej  w Warszawie
Członkowie:

  1. Teresa Czajkowska – przedstawicielka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  – Centrum Edukacji Artystycznej
  2.  Olympia Estrella Leichner – Hiszpania
  3. Natalia Fedorowa –  Ukraina
  4. Piotr Nardelli – Belgia
  5. Barbara Sier – Janik – Polska
  6. Liudmila Serezhnikova – Rosja
  7. Jaroslav Slawický – Czechy
  8.  Henryk Walentynowicz – Polska    

 

Sekretarz  Jury : Krzysztof Grobicki  – Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji Balet           w Szczecinie
Jury oceniało zgłoszonych Absolwentów Szkół Baletowych startujących w dwóch kategoriach:

  • tańca klasycznego
  • tańca współczesnego

Jury nie przyznało Grand Prix „Złote Pointy 2010”.
Jury przyznało dwa równorzędne tytuły międzynarodowe w kategorii żeńskiej i męskiej.
Tytuł otrzymali:

  • DARIA OLEFIRENKO – Kijowska Szkoła Baletowa
  • PATRK WALCZAK  –  Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie

przyznając nagrody pieniężne po 4 000,00 zł. (słownie: cztery tysiące złotych), jednocześnie nagrody pieniężne otrzymali  pedagodzy:

  1. Marina Dobriakova – 2 000,00 zł ( słownie: dwa tysiące złotych)
  2. Henryk Jeż – 1 000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych)
  3. Paulina Andrzejewska – 1 000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych)

tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych w Polsce Roku 2010” otrzymał:
PATRYK WALCZAK – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie
otrzymując nagrodę pieniężną  2 000,00 zł. (słownie: dwa tysiące złotych).
Jury przyznało  dwa wyróżnienia w kategorii tańca klasycznego dla:

  1. Martyny Wójcik absolwentce Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie
  2. Paulinie Jurkowskiej absolwentce Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku

jednocześnie przyznając nagrody dla pedagogów po 500,00 zł. (słownie pięćset złotych):

  1. Annie Linnik
  2. Agacie Lechowicz

oraz dwa wyróżnienia w kategorii tańca współczesnego dla  absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im Ludomira Różyckiego w Bytomiu:

  • Agaty Słowińskiej
  • Michała Wróbla

jednocześnie przyznając nagrodę dla pedagoga Katarzyny Aleksander-Kmieć w wysokości 1 000,00 zł. (słownie: jeden tysiąc złotych).
Wyróżnieni absolwenci otrzymali nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne i MP 4 ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Laureatem Publiczności został:

PATRYK WALCZAK – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

otrzymując statuetkę.  Dla publiczności , która głosowała wylosowano trzy kupony z nazwiskami widzów, którym przekazano koszulki okolicznościowe.

Jednocześnie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom uczestnictwa i koszulki okolicznościowe  III Międzynarodowego  Konkursu Baletowego „ZŁOTE POINTY 2010” O roczne stypendium artystyczne ubiegało się 9 uczniów szkół baletowych w Polsce:

 

Nr

Imię i nazwisko kandydata KLASA szkoła
1 ANETA SAWICKA
VII
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
2 RADOSŁAW RUSIECKI
VIII
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
3 LAURA KOROLCZUK
V
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu
4 KINGA ŁAPIŃSKA
IV
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi
5 FILIP RÓŻAŃSKI
V
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi
6 MARTA KURKOWSKA
VII
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu
7 STELLA WALASIK
V
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku
8 ADRIAN RADWAŃSKI
V
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu
9 NATALIA ŚCIBAK
V
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku

 

Kapituła Fundacji Balet przyznała cztery roczne stypendia  artystyczne na rok 2010/2011 w wysokości  3 000,00 zł.- płatne przez dziesięć miesięcy po 300 zł. od  1. września 2010 r .


Stypendia otrzymali:

  • Radosław Rusiecki –  Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawie
  • Laura Korolczuk – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa Poznaniu
  • Marta Kurkowska Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu
  • Natalia Ścibak  Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku

 

Zaproszenia

    plakat 2017